Andorra – malý štát v Pyrenejach, ktorý má rozhodne čo ponúknuť.

Kniežatstvo bez kniežaťa. Andorra, krajina ktorá nieje v Európskej únii, a predsa sa tu platí eurom. Nedotknutá príroda s množstvom nádherných ľadovcových jazier, vysokými skalnatými štítmi, vodopádmi a údoliami, kde sa pasú kone aj dobytok.

Nájdete tu miesta, kde sa môžete celý deň len prechádzať, relaxovať a vôbec sa s nikým nestretnete. V Pyrenejských horách sa budete cítiť ako v rozprávke.

Viedeň /Barcelóna /Andorra

Čakalo nás 15. dní uprostred nádherných hôr posiatých množstvom plies.
Začiatok cesty začal na Viedenskom letisku s pristátím v Barcelóne. Po západe slnka a ochutnávke vína sme sa ubytovali v miestnej ubytovni. Ráno nás už čakala cesta k autobusovej stanici odkiaľ nás odviezol autobus do Andorry. Pri kúpe bolo nutné nahlásiť aj deň návratu keďže spiatočný lístok bol lacnejší.

Andorra je v zimných mesiacoch vyhľadávanou lokalitou pre lyžiarov a snowbordistou, ale v lete, otvára turistom to najkrajšie čo vám môže Pyrenejske pohorie ponúknuť.

Do Andorry sme sa vybrali koncom apríla. Pre mňa to bola prvá expedícia a môžem s istotou prehlásiť, že sloboda poznávania vlastným tempom je jednou s najlepších vecí na cestovaní. Môžete si urobiť prestávku kedykoľvek, robiť fotky, natiahnuť si nohy alebo len tak vnímať scenériu okolo seba ako dlho sa vám bude chcieť. Stačí naplánovať, kúpiť letenky a vycestovať.

Obsah pripravujem