Ostrovy sú miestom pre milovníkov prírody a kľudu. Keď prídete v správny čas, očarí vás krásna flóra, ktorou sú ostrovy posiate. Ostrovy v strede Atlantiku sú ale pre otužilcov. Čierna farba piesku, tmavé vulkanické útesy a nekľudné more nemusí lákať každého.

Ostrovy v strede Atlantiku

Aj keď Azorské ostrovy neponúkajú nič výnimočne o čom by ste v živote nevedeli alebo nepočuli, na dovolenku tu určite nezabudnete. Rovnako ako ja. Ich krása tkvie v jednoduchosti. Aj keď nie sú destináciou pre masovú turistiku, umožnilo im to zachovať si neopakovateľný pôvab. Sú ideálne pre cykloturistiku, pretože cesty sú upravené a s minimálnou premávkou, čo je nevýhoda pri stopovaní.

Na svoje si určite prídu milovníci potápania, rybolovu alebo jachtingu. Peších turistov trochu sklamem, chodníky a značenia na ostrove São Miguel sú značené slabšie. Občas sme značku hľadali pomerne dlho. Odporúčam mať preto navigáciu alebo mapu.

Keď prídete na ostrovy v správny čas, očarí vás krásna flóra, ktorou sú ostrovy posiate.

Čierna farba piesku, tmavé vulkanické útesy a nekľudné more nemusí lákať každého. Nám sa “pošťastilo” navštíviť ostrov pred sezónou a zažili sme tak pestré počasie. Bez stanu, pod celtou či holým nebom v lone prírody, čo je túžbou azda väčšiny turistov a dobrodruhov.

Obsah pripravujem