Aplikácie jednoznačne menia spôsob a budúcnosť cestovania. Obdobie kedy mi stačila tlačená mapa a vytlačený cestovný poriadok je už preč. Dnes si neviem predstaviť cestovať bez smartfónu a jeho užitočných aplikácií. Tu je niekoľko z nich, ktoré verím, že budú pre teba ako cestovateľa užitočné.

Maps.me

ti ponúka detailné offline mapové podklady celého sveta zadarmo.  Pred cestou si stiahni mapy krajiny alebo jeho regiónu, ktoré budeš reálne používať. Ušetríš tak miesto v mobile. Informácie o aktuálnej doprave sú samozrejmosťou a prístupné len online.

Maps.me

HERE WeGo

Aplikácia HERE WeGo je k dispozícii stále zadarmo. Je nabitá množstvom funkcií, za ktoré si pri iných navigáciách musíte zaplatiť. Niektoré sú spojené len s dátovou konektivitou, pre vás je ale podstatná možnosť stiahnutia máp offline. HERE WeGo dokonca ponúkne informácie o preprave taxíkmi, mestskou hromadnou dopravou.

Airbnb

Pokiaľ bývaš nerád v hoteli a uprednostňuješ zážitok z lokálnej skúsenosti vrátane ubytovania, najlepšie je nájsť súkromný prenájom izby alebo bytu. Na AirBnB si môžeš vybrať z množstva krajín a miest, rovnako ako typov na ubytovanie – od malých chalúpok až po hrady. Pri vyhľadávaní ubytovania nechýbajú samozrejme rozne filtre ako je cena alebo či hľadáš súkromie, zdielané ubytovanie a podobne.