Cena tvojej letenky sa bude vždy odvíjať od spôsobu kedy a kam chceš cestovať. Ak chceš naozaj lacnú letenku, nevkladaj do vyhľadávačov presný dátum. Výhodu má ten, kto je časovo flexibilný a neviaže sa na presný dátum odletu a príletu.

Nízkonákladové lety

Ak hľadáš nízkonákladové lety odporúčam vyhľadávať napríklad cez www.azair.eu. Ponúka ti množstvo filtrov. Pomocou pomocníka „mačičky“ si môžeš nastaviť sledovanie tvojho prednastaveného filtra. Príde ti na mail upozornenie keď sa cena zmení. Jednosmerné letenky v rámci Európy nájdeš napríklad už od 2 EUR. Filter ti umožňuje sledovať viac odletových letísk súčasne. To ti pomôže pri vyhľadávaní, ak si ochotný cestovať z Bratislavy, Viedne či Budapešti. Jednoducho si vyberieš, zvolíš dátum a nájde ti množstvo letov.

A jeden tip pre teba – veľa leteniek za výhodné ceny nájdeš s odletom z Krakova. Ak si časovo flexibilný, tie najlacnejšie letenky sú tvoje. Najznámejšie nízkonákladovky sú WizzAir, RyanAir + Laudamotion. Aktuálne Európska komisia schválila prevzatie rakúskej leteckej spoločnosti Laudamotion írskymi aerolíniami Ryanair. Komisia to oznámila vo štvrtok (12.7.2018) s tým, že súhlas dala bez stanovenia dodatočných podmienok. Ďalšou známou nízkonákladovkou je aj Level, ktorá začína už toto leto lietať aj z Viedne (Malaga za 55€, Dubrovník za 45€, Bilbao za 40€, Sardínia za 50€ či Valencia za 55€).

Letenky z celej Európy

Môžeš odlietať z celej Európy, napríklad z Bruselu, Milána či Londýna? Odporúčam sledovať: www.flightor.com, www.tuifly.be

V tomto roku je na letenky v rámci Európy populárny vyhľadávač www.kiwi.com. Má intuitívne rozhranie a široké možnosti filtrovania.

Vyhľadávače leteniek

Hľadanie leteniek na konkrétne obdobie a dátum si vyžaduje trochu trpezlivosti. Najlepšie bude hľadať letenky cez vyhľadávač leteniek. www.kayak.com/explore/VIE
www.momondo.deMatrix Airfare Search
www.skyscanner.net  /  www2.esky.com
www.opodo.de

Sledovať môžeš aj lovcov leteniek

Hľadajú zaujímavé letenky na rôzné destinácie a zdieľajú ich s tebou. www.fly4free.com, www.letenkyzababku.sk alebo Facebook a najznámejší lovci: Tour de svetSpoznajsvet. Publikujú zaujímavosti z ciest, tipy na letenky ale aj priame zľavy, ktoré môžeš využiť pri kúpe letenky.

5 EUR zľava na letenku na kiwi.com – kupón:  KIWITRAVEL5 Letenka musí mať minimálnu hodnotu 50 EUR, následne je možné uplatniť kupón.
10 EUR zľava na letenku na kiwi.com – kupón:  KIWITRAVEL10 Letenka musí mať minimálnu hodnotu 100 EUR, následne je možné uplatniť kupón.

Tu je niekoľko konkrétnych tipov a trikov, ktorých by si sa mal držať

Vyhľadávaj v režime inkognito: Ctrl / Cmd + Shift + N. Týmto spôsobom sa obnovia súbory cookie a webové stránky nezvyšujú pre teba ceny. Zopakuj to pre každé vyhľadávanie (zatvor všetky záložky a začni znova).

Objednávaj si letenky v pravý čas: buď časovo flexibilný. Pondelky a utoroky sú najlepšie dňi na kúpu leteniek. Sú to dni, keď letecké spoločnosti vytvárajú nové letenky. Utorok, streda a sobota sú zas považované za najlacnejšie dni na cestovanie. Mimochodom, v sobotu sú letiská vo všeobecnosti menej preplnené. Nezabudni – ceny sa môžu meniť veľakrát za deň.

Zbaľ sa čo najľahšie. Nie je nič horšie, ako ťahať kufor, ktorý váži tonu! Ak môžeš, nauč sa cestovať len s príručnou batožinou. Ušetrí ti veľa času a uľahčuje pohyb! Na cestách skutočne nepotrebuješ veľa vecí. Len základné oblečenie a pár nevyhnutných vecí. Je naozaj skvelé cestovať minimalisticky.

Cestuj s batohom – vždy cestujem len s batohom. Šetrí čas pri kontrole batožiny a zabraňuje jej strate. Over si ale možný poplatok alebo príplatok za batožinu u leteckej spoločnosti. Stále sa menia. Keďže letecké spoločnosti chcú zarobiť viac peňazí, kontrolujú množstvo batožiny, s ktorú cestujúci začnú prichádzať na palubu. Priestor kabíny nad hlavou by bol potom naozaj preplnený.

ako najst lacne letenky
kayak letenky
azair letenky