Digitálny nomádi sú v skratke ľudia na voľnej nohe – pracovať môžu z ktorejkoľvek krajiny na svete s pripojením na internet. A práve nomadlist.com im uľahčuje výber destinácie. Nomad List je najväčšia databáza s miestami na svete, ktorá ti pomôže vybrať si kam vycestovať. Pridáš sa tak k +48935 nomádom z celého sveta ?.

Top 7 európskych miest pre nomádov sú: Canggu – Bali, Budapest, Bangkok, Chiang Mai, Buenos Aires, Barcelona, Timisoara a Ubud – Bali. Ak preferujete nočný život, tak miestá ako je Ibiza, Tokyo, Buenos Aires, Goa, Beirut, Rio de Janeiro a Hong Kong pre teba ideálne. Databáza nezabúda pri filtrovaní ani na LGBT komunitu a ich bezpečnosť. Sú to miestá ako Newcastle Upon Tyne, Oshawa, Nuremberg, San Jose, Montreal, Leipzig a Leiden.

Najviac digitálnych nomádov žije v Indonézií. Poradie TOP 7 podľa počtu nomádov: Canggu – Bali, Chiang Mai, Ubud – Bali, New York City, Bangkok, London a San Francisco

Rozhodnúť sa vieš podľa zvolených kritérii, ako je napríklad rýchlosť internetového pripojenia, nákladov na život, kvality ovzdušia, kriminality či kvality zdravotnej starostlivosti.

Kompletný rebríček nájdeš už na spomínanom webe.