Wat Pho Bangkok Thajsko

Väčšina ľudí po prílete do Bangkoku ma v pláne, že si urobia okruh okolo juhovýchodnej Ázie. Pozrieť džungle, slávne pláže, šnorchlovať sa, vychutnať si úžasné jedlo, masáže alebo lacno nakupovať. Thajsko láka zo všetkých oblastí života.

Doprava v Thajsku

Pre mnohých je to obľúbená krajina. Môžeš tu nájsť super lacné penzióny a potom zdanlivo hneď vedľa nájdeš rezorty kde sa ceny šplhajú aj cez 10,000 EUR za noc! Je to veľký rozptyl ale nájsť lacné ubytovanie je rozhodne uskutočniteľné. Cestovanie po Thajsku je jednoduché. Na mape existujú oblasti, ktoré je vhodné navštíviť a sú ďaleko od davov ľudí a vysokých cien. Celkovo možno povedať, že Thajsko je pre Európanov dostupné. Je tak dobre známe po celom svete, že keď počujete názov, už premýšľate o plážach, krásach džungle, a dobrom jedle. A tvoje myšlienky sú na mieste.

skryté pláže

Čo po prílete?

Po prílete do Thajska je potrebné získať víza, ktoré vám po vyplnení opečiatkujú s platnosťou na 30 dni. zaskočila nás ale kolónka: kde resp. v ktorom hoteli budeme ubytovaní. :) nakoľko nič také nemáme dopredu vybavené, tak som sa skúšal registroval na free wi-fine na letisku a vyhľadal prvú adresu lacného hotela. O chvíľu bola adresa pre tlačivo na svete a hybaj cez kontrolu. Našťastie prechádzame bez problémov aj bez rezervácie a predkladania potvrdení o ubytovaní. Bezpečnosť pri vstupe do krajiny je vysoká a nevyhnete sa ani zosnímaniu tváre.

Ak prichádzate aj do Malajzie, odporúčam mať vytlačený výpis z účtu a aspoň prvý deň mať potvrdené a zaplatené ubytovanie. Pri tranzite mnohé krajiny vyžadujú preukázanie dostatočného množstva finančných prostriedkov na účte (1000-3000 EUR).

po prílete

Bangkok mesto anjelov

Ohromujúci pohľad na Bangkok, je známy po celom svete pre svoje chaotické a preplnené ulice, nízke ceny, divoký nočný život a nikdy nekončiace prevádzky. Väčšina návštevníkov Bangkok buď miluje, alebo nenávidí. Nenávidí, pre jeho znečistenie, hluk a dav ľudí, ale treba toho vidieť viac a možno zmeníš názor. Mesto odhaľuje svoje tajomstvá tým, ktorí tu strávia trochu viac času. Zistíš, že toto zdanlivo škaredé mesto má mnoho krásy. Nie je to moc pre bežných cestujúcich, ale keď zostanete chvíľu dlhšie, uvidíte, že je to mesto aktivít, plné zábavy, jedla a dobrých ľudí. Nie nadarmo sa mu hovorí mesto anjelov.

MBK Center Bangkok

Ceny v Thajsku

Ceny Hostelov – turistické lôžka začínajú od 100 bahtov, ale krajšie spálne v najlepších lokalitách môžu stáť aj 700 bahtov. Súkromné ​​izby v malých penziónov začínajú od 300 bahtov. Na ostrove Ko Phi Phi (čítaj Pi Pi) počas sezóny sa nám podarilo zohnať za cenu 300 bahtov na osobu za noc.

Phi Phi

Ceny Hotelov – náklady na hotelové izby sa pohybujú od 500-1000 bahtov za noc a zahŕňajú horúcu vodu s vlastnou kúpeľňou. Kvalita sa značne líši a tak si určite pozri hodnotenia online. Na ostrovoch, napríklad Ko Phi Phi stojí hotelová izba v sezóne od 1250-2000. Luxusnejšie ešte drahšie. Nám sa podarilo zohnať za 1200 bahtov za izbu pre dvoch.

Ceny v Thajsku

Priemerná cena potravín v Bangkoku je rôzna ale záleží od tvojho rozpočtu.

Ceny v Bangkoku

Môžeš sa najesť od pouličných predavačov alebo v reštauráci. Najznámejšie jedlo je Pad Thai. Tak známe ako u nás halušky. Najesť sa dá aj z množstva čerstvého exotického ovocia. Kúpiš tu samozrejme aj grilované kuracie mäso. Posedenie v reštaurácií začína od 50 bahtov za jedlo. Ak budeš jesť v centre môžeťe čakať, že raňajky (západného štýlu) či obed bude stáť medzi 150-200 bahtov. Mnohé z týchto nákupných centier majú obrovské (a populárne) fastfoody, kde sa môžeš najesť za 40 až 100 bahtov. Rovnako ako zvyšok Thajska, ak sa budeš stravovať na pouličných trhov, kde jedia aj miestní obyvatelia, nebude ťa to stáť viac ako 200 bahtov na deň (a možno sa cena nebude ani zďaleko blížiť k tejto cene).


Cestovateľ: Peter Miškus