Thajsko bez cestovky

Thajsko 2018

Väčšina ľudí po prílete do Bangkoku ma v pláne, že si urobia okruh okolo juhovýchodnej Ázie. Pozrieť džungle, slávne pláže, šnorchlovať sa, vychutnať si úžasné jedlo, masáže alebo lacno nakupovať. Thajsko láka návštevníkov zo všetkých oblastí života.

Pre mnohých je to obľúbená krajina. Môžete tu nájsť super lacné penzióny a potom zdanlivo hneď vedľa nájdete rezorty kde sa ceny šplhajú aj na 10,000 EUR za noc! Je to veľký rozptyl ale nájsť lacné ubytovanie je rozhodne uskutočniteľné. Cestovanie po Thajsku je jednoduché. Na mape existujú oblasti, ktoré je vhodné navštíviť a sú ďaleko od davov ľudí a vysokých cien. Celkovo možno povedať, že Thajsko je pre Európanov dostupné. Je tak dobre známe po celom svete, že keď počujete názov, už premýšľate o plážach, krásach džungle, a dobrom jedle. A tvoje myšlienky sú na mieste.

Čo po prílete?

Po prílete do Thajska je potrebné získať víza, ktoré vám po vyplnení opečiatkujú s platnosťou na 30 dni. zaskočila nás ale kolónka: kde resp. v ktorom hoteli budeme ubytovaní. 🙂 nakoľko nič také nemáme dopredu vybavené, tak som sa registroval na free-wifine na letisku a vyhľadal prvú adresu lacného hotela. O chvíľu bola adresa pre tlačivo na svete a hybaj cez kontrolu. Našťastie prechádzame bez problémov aj bez rezervácie a predkladania potvrdení o ubytovaní. Bezpečnosť pri vstupe do krajiny je vysoká a nevyhnete sa zosnímaniu tvare.

Ak prichádzate do Malajzie, odporúčam mať vytlačený výpis z účtu a aspoň prvý deň mať potvrdené a zaplatené ubytovanie. Pri tranzite mnohé ázijské krajiny vyžadujú preukázanie dostatočného množstva finančných prostriedkov na účte (1000-3000 EUR).

Bangkok

Ohromujúci pohľad na Bangkok, je známy po celom svete pre svoje chaotické a preplnené ulice, nízke ceny, divoký nočný život a nikdy nekončiace prevádzky. Väčšina návštevníkov Bangkok buď miluje, alebo nenávidí. Nenávidí, pre jeho znečistenie, hluk a davy ľudí, ale treba toho vidieť viac a zmeníte názor. Mesto odhaľuje svoje tajomstvá tým, ktorí tu strávia trochu viac času. Zistite, že toto zdanlivo škaredé mesto má mnoho krásy. Nie je to moc pre bežných cestujúcich, ale keď zostanete chvíľu dlhšie, uvidíte, že je to mesto aktivít, plné zábavy a jedla. Nie nadarmo sa mu hovorí mesto anjelov.

Ach, tie ceny

Ceny Hostelov – turistické lôžka začínajú od 100 bahtov, ale krajšie spálne v najlepších lokalitách môžu stáť aj 700 bahtov. Súkromné ​​izby v malých penziónov začínajú od 300 bahtov. Na ostrove Ko Phi Phi počas sezóny sa nám podarilo zohnať za cenu 300 bahtov za osobu.

 

Ceny Hotelov – náklady na hotelové izby sa pohybujú od 500-1000 bahtov za noc a zahŕňajú horúcu vodu s vlastnou kúpeľňou. Kvalita sa značne líši a tak sa určite pozrite hodnotenia online. Na ostrovoch, napríklad Ko Phi Phi stojí hotelová izba v sezóne od 1250-2000. Luxusnejšie ešte drahšie. Nám sa podarilo zohnať za 1200 bahtov za izbu pre dvoch.

 

Priemerná cena potravín v Bangkoku. Môžete sa najesť od pouličných predavačov, v reštauráciách. tak málo ako 30 ľuďmi na jedle (tj polievka, Pad Thai, vyprážané ryža, som tam, etc), nakúpiť vrece čerstvého ovocia, alebo si ugrilovať kuracie mäso. Posedenie v reštaurácií začína od 50 bahtov za jedlo. Ak budete jesť v centre môžeťe čakať, že raňajky (západného štýlu) či obed bude stáť medzi 150-200 bahtov. Mnohé z týchto centier majú obrovské (a populárne) fastfoody, kde sa môžete najesť za 40 až 100 bahtov. Rovnako ako zvyšok Thajska, ak budete jesť na pouličných trhov, kde jedia aj miestni obyvatelia, nebude vás to stáť viac ako 200 bahtov za deň na jedlo (a možno sa cena nebude ani zďaleko blížiť k tejto cene).

Január 2017
Cestovateľ: Peter Miškus

2018-11-06T08:51:12+00:0015 január, 2017|Categories: Thajsko|Tags: , |