Kde hľadať lacné letenky?

Nájdeš tu niekoľko tipov ako ich hľadať. Zaujímavé miesta kam vycestovať a k ním aj lacné letenky. Určite poznáš Pelikán prípadne iné Slovenské alebo České vyhľadávač leteniek. Existuje ale množstvo vyhľadávačov, ktoré ponúkajú prijateľnejšie ceny.

Ja sa sústredím viac na zahraničné stránky – na vyhľadávače lacných leteniek. Najpoužívanejším vyhľadávačom, ktorý som mal možnosť vyskúšať pri lete do Bangkoku sa osvedčil Kayak, a to práve svojou intuitívnou formou vyhľadávania. Ak chceš ale viac vyhľadávačov a tipov, tak si pozri rozšírenú časť venovanú lacným letenkám, ktorú pravidelne aktualizujem v článku tu. Nájdeš tam aj kupóny na zľavu letenky. 

Poďme sa pozrieť na techniku vyhľadávania bližšie

Daj do vyhľadávača kayak.com.  Pri vyhľadávaní máš dve možnosti, buď si vyberieš destináciu a jej ponúkanú cenu za letenku a prispôsobíš sa termínu odletu alebo druhá možnosť kde nerozhoduje čas alebo destinácia a pôjdeš v termíne aký ponúka vyhľadávač za najnižšiu cenu. Vyhľadáť letenky môžeš aj vo vizuálnej mape v tzv. Explore – https://www.kayak.com/explore/VIE (nemusíš použiť koniec linky VIE – je to kódove označenie odletového letiska). V tomto príklade mám nastavenie odletu z Viedne. Na mape sa ti následne zobrazia destinácie kam sa dá letieť vrátane ceny za letenku. Vieš si nastaviť aj filter a určiť maximálny rozpočet za letenku. Uvidíš za koľko eur sa tak dostaneš najďalej : )

Lacne letenky kamkolvek

Ak máš ale pevný termín, ideš priamo z úvodnej stránky www.kayak.com kde si zvolíš východzie letisko. Potom v ukážke môžeš vidieť, že by som rád šiel do Moskvy a to v termíne od 9. septembra do 20. septembra. Ide o spiatočnú letenku. Vyhľadávač ti po chvíľke nájde najnižšiu cenu. V mojom teste našlo letenku za cenu 158 Eur. Vyskúšal som pre teba aj inú destináciu v presnom termíne v novemberi na Kubu. Kuba sa ponúka za 711 Eur. Fajn, ale teraz urob menšiu zmenu. Zmeň v spodnej časti stránky jazyk na Španielsky (ES) a zadaj rovnaké hodnoty cieľovej destinácie vrátane dátumov. Peňažnú menu maj vždy nastavenú rovnakú v Eurách. Výsledkom môže byť nižšia cena letenky pri rovnakom lete. Výsledok v mojom príklade je: Moskva za 143 Eur a Kuba za 632 Eur. Je pravda, že neušetríš moc na letenke do Moskvy ale pri ceste na Kubu už viac.

Viedeň – Kuba, Kuba – Viedeň

Viedeň – Moskva, Moskva – Viedeň

Takúto zmenu môžeš vyskúšať aj na iných vyhľadávačoch. Dúfam, že ti tento tip pomohol a ak máš chuť sa naučiť vyhľadávať tie najlacnejšie letenky a precestovať svet kukni ďalšie články venované nizkonákladovým leteckým spoločnostiam a ich skvelým cenám leteniek.